A szeretet nem árt!
Online anonim tanácsadás
Név nélkül kérhetsz tanácsot szakértőinktől a segélyszervezet online felületén.
Felületünkön biztonságos módon, teljes titoktartás mellett tudsz kapcsolatba lépni a Segélyszervezet tanácsadóival: jogásszal, pszichológussal, szociális munkással. A segítség vagy tanácskérés teljesen anonim: nem szükséges semmilyen személyes adatot megadnod.
A kapcsolati erőszakról
Ismerd meg a kapcsolati erőszak különböző formáit, jeleit! Vedd észre időben, ha valami nincs rendben a családodban, párkapcsolatodban. A kapcsolati erőszak formái közé soroljuk a fizikai, szexuális erőszakot, érzelmi bántalmazást, a másik megalázását, megsértését, fenyegetését, zsarolását, szabadságának korlátozását vagy kizsákmányolását.
Segélyszervezetünk munkájáról
Évtizedes tapasztalattal rendelkezünk a kapcsolati erőszak érintettjeinek ellátása terén. Az elmúlt évek kiemelt fejlesztéseinek köszönhetően mára hazánkban egyedülállóan sokféle segítő szolgáltatással segítjük az áldozatokat, a kríziskezeléstől a reintegrációs szolgáltatásokon át, egészen a megelőzést célzó programokig.
Kattints és nézd meg, hogyan segítünk az áldozatoknak és mit teszünk a megelőzés érdekébenSzakembereknek
Évek óta szervezünk prevenciós programokat középiskolás diákoknak. Programjaink keretében használt dokumentációk, valamint a pedagógusoknak, szakembereknek készült tájékoztatóink, kiadványaink ide kattintva érhetők el. Az itt található anyagaink szabadon felhasználhatók és terjeszthetők.
Tovább a szakmai anyagokhozGyakori kérdések a kapcsolati erőszakról
Bántalmazó kapcsolatok jellemzői
Mit tegyek, ha a párom azzal fenyeget, hogy öngyilkos lesz, ha elhagyom?
A bántalmazás dinamikájának gyakran a része, hogy a bántalmazó ezzel a fenyegetéssel próbálja manipulálni a párját, elérve, hogy ő ne merjen kilépni a kapcsolatból, illetve rosszul érezze magát és azt higgye ő a felelős a bántalmazó viselkedéséért, lelkiállapotáért, miközben ez nem így van! Ez egyfajta érzelmi bántalmazás, zsarolás. Mi úgy gondoljuk, minden ember saját életéért felelős elsősorban. Önnek joga van kilépni a romboló, veszélyes párkapcsolatból. Öngyilkossági gondolatok, késztetés esetén fontos pszichiáterhez, pszichológushoz fordulnia a párjának, nem lehet ön egyedül a felelős azért, hogy ezt az állapotot megszüntesse, meg megakadályozza az öngyilkosságot.